V několika českých médiích je možné v těchto dnech slyšet o Haiti ve spojitosti s vrtáním studní a odletem pracovníků Praga-Haiti do Karibiku. Dnes - v úterý 20. května - si můžete například přečíst článek v Hodonínském deníku o startu nové mise Jaro´14. Kromě Hodonínského deníku informoval o odletu našich vrtařů ve svém vysílání také Český Rozhlas Regina a Radio Proglas.


VRTAŘI OPĚT VYRAZILI NA HAITI
 
Z pražského letiště Václava Havla včera odletěla trojice mužů. Cílem jejich cesty je Haiti. Na ostrově v Karibiku stráví několik měsíců. Budou tam vrtat studny. Členem výpravy je i rodák ze Vnorov Jan Komínek. S projektem Praga-Haiti se vydal do Latinské Ameriky už po čtvrté.
 
„Největší motivací, proč se na ostrov stále vracím, je jistota, že naše práce skutečně přináší rozvoj a pomoc do míst, kde je voda nedostatkovým zbožím," uvedl velitel mise Jan Komínek. Společně s Markem Domesem a Václavem Papežem stráví na Haiti čas až do září.

Tentokrát bude trojice vrtařů působit v severozápadním regionu ostrova, v části Nord-Ouest. Tento region postihlo začátkem roku mimořádně dlouhé období sucha.

Mnoho zemědělců kvůli němu přišlo o úrodu. „I proto jsou studny na severozápadě země stále žádanější," upřesnil manažer projektu Praga- -Haiti Ivo Roškanin s tím, že žádostí o pomoc se zajištěním pitné vody na Haiti stále přibývá. Neustále zvyšující se poptávka je ale nad možnosti českých vrtařů. „Naším cílem je samozřejmě vytvořit co největší počet studní. Vše se však odvíjí od peněz, které na projekt máme a získáme. Dosud jsme mohli vrtaře vysílat na Haiti pouze na šest měsíců v roce," upřesnil Roškanin.

Celý článek si můžete přečíst v úterním vydání Hodonínského deníku nebo na jeho webových stránkách.