Přečtěte si článek, který o dlouhotrvajícím suchu na severozápadě Haiti a českých vrtařích z projektu Praga-Haiti zveřejnila ve své celostátní příloze ve středu 16. dubna Mladá Fronta DNES. Již den před tím se stejný článek objevil i na zpravodajském portálu idnes.cz.


ČEŠTÍ VRTAŘI SE NA HAITI UTKÁVAJÍ SE SMRTÍCÍM SUCHEM
 
Česká expedice vrtařů studní zápolí na severozápadě Haiti s dlouhodobým suchem, které letos zasahuje zemi silněji než v předchozích letech. Hladem je ohroženo více než půl milionu lidí. Češi dosud v karibské zemi vyvrtali přes třicet studní, letos chtějí vyvrtat další desítku.

"Je tam riziko hladomoru, protože nepřišly deště obvyklé v zimním období. Z toho, co zemědělci zasadili, už nic nebude, musejí čekat na další úrodu. Už se aktivují velké neziskovky a připravují potravinovou pomoc," popsal manažer české rozvojové organizace Praga-Haiti Ivo Roškanin.

Hrozba hladovění se každým týdnem zvyšuje, podle vlády hladomor hrozí více než 600 tisícům lidí. S nedostatkem potravin mají na Haiti své smutné zkušenosti, například předloni po ničivé bouři Sandy nebo po zemětřesení, které v roce 2010 zabilo na čtvrt milionu lidí. 

(...)

Celý článek nalezente na zpravodajském webu idnes.cz