Praga-Haiti v médiích

Zde přinášíme přehled o publicitě našeho projektu v různých médiích. V rubrice si můžete přečíst archivované články a poslechnout nebo shlédnout audiovizuální záznamy. Nejnovější příspěvky v této rubrice se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
Český rozhlas Plus odvysílal 5. května v rámci reportážního cyklu Zaostřeno pořad věnovaný rozvojovému projektu Praga-Haiti. Dokument byl zaměřen zejména poslední misi. Hosty byli manažer projektu Praga-Haiti Ivo Roškanin, architekt Petr Vacek a vedoucí Katedry rozvojových studií na Palackého univerzitě v Olomouci Pavel Nováček.

Článek bilancující misi rozvojového projektu Praga-Haiti publikoval na svých webových stránkách Orlický deník. Zpráva vyšla 1. května.

Účasníci naší poslední mise architekt Petr Vacek a manažer projektu Praga-Haiti Ivo Roškanin byli hosty odpoledního vysílání Českého rozhlasu Dvojka moderovaného Honzou Rosákem. Pořad Štastnou cestu byl odvysílán v pátek 21. dubna.

Zde si můžete poslechnout záznam rozhovoru.

Ukončená mise projektu Praga-Haiti, její cíle a zejména výstavba trvalé základny v Karibiku. Taková byla témata rozhovoru, který poskytl architekt a účastník mise Petr Vacek rádiu Proglas. Vydán byl také článek

Server Lidovky.cz věnoval v rubrice "Cestování" prostor rozvojovému projektu Praga-Haiti. Na misi, mentalitu místních a jejich zvyky se zeptal manažera projektu Iva Roškanina. Rozhovor byl publikován v úterý 11. dubna.

V souvislosti s poslední misí rozvojového projektu Praga-Haiti zveřejnil Orlický deník rozhovor s Vladimírem Krčmérym, významným vědcem a lékařem, který dlouhodobě podporuje projekt Praga-Haiti.

Dnes vychází osmistránková příloha Katolického týdeníku tematicky zaměřená na rozvojovou činnost projektu Praga-Haiti.

Letošní mise, její cíle a aktuální stav na Haiti. Tato a další témata zazněla během živého vstupu manažera projektu Praga-Haiti Iva Roškanina na rádiu Proglas. Vstup se uskutečnil krátce před odletem načich pracovníků na Haiti (21. února 2017). Poslechněte si!

Orlický deník informoval o misi, jejích cílech a celkově o projektu Praga-Haiti. Jednozdrojová zpráva byla publikována koncem února. K přečtení ji nabízíme níže.

V souvislosti s hurikánem Matthew a následnými záplavami na Haiti informoval Katolický týdeník v polovině října také o projektu Praga-Haiti.