Bez zpoždění a komplikací skončila poslední etapa podzimní mise projektu Praga-Haiti - návrat do České republiky.

Dnes, v pátek 13. prosince v podvečerních hodinách přiletěli tři členové našeho týmu v pořádku na letiště do Vídně. Ivo Roškanin, Jan Komínek a Kristýna Lungová odtamtud odcestovali do svých domovů – na moravské Slovácko, respektive do východních Čech. „Letěli jsme tentokrát přes Miami a Barcelonu. Cesta byla samozřejmě poměrně náročná, protože trvala asi 28 hodin a letěli jsme přes 5 časových pásem,“ přiblížil okolnosti manažer projektu Praga-Haiti Ivo Roškanin. Čtvrtý z vrtařů, Miroslav Farkas, se od týmu při zpáteční cestě odpojil a svůj pobyt v Karibiku si prodloužil návštěvou Dominikánské republiky.
 
Podzimní mise trvala 13 týdnů
 
Během první části podzimní mise, která trvala tři měsíce, se podařilo našim vrtařům vybudovat dvě studny s pitnou vodou a také provést výzkum kvality vody v našich studních na severozápadě Haiti. V druhé části mise se náš tým zaměřil především na jednání s vládními i nevládními organizacemi ohledně nových vrtařských projektů na Haiti do příštích let.
 
Více informací o celé podzimní misi, včetně výsledků jednání s OSN a dalšími partnerskými organizacemi, zveřejníme v příštím týdnu v souhrnné zprávě o misi Podzim´13.