Novinky

Novinky jsou krátké zprávy o naší činnosti, ale také o aktuálním dění na Haiti. Obsáhlejší vlastní i převzaté texty si můžete přečíst v rubrice Články o Praga-Haiti. Nejnovější příspěvky se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
Vážení přátelé!
Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme Vám vše dobré v čase vánočním a v novém roce 2022!

Na Haiti odesíláme leteckou poštou 30 kg náhradních dílů na naši Toyotu Hilux. Díly v Evropě jsou o polovinu (některé o dvě třetiny) levnější, než na ostrově. Standardně je převážíme v kufrech při cestě na misi. Vzhledem k velmi špatné bezpečnostní situaci chceme

Dva dny po násilné smrti haitského prezidenta Jovenela Moise je karibská země stále v zájmu médií. Na dotazy Radia Proglas odpovídal Ing. Arch. Petr Vacek, který se čtyřikrát účastnil rozvojové mise na Haiti jako člen našeho týmu. Záznam si můžete přehrát zde. Rozhovor začíná v čase 11:20.
Prezident Haiti Jovenel Moise byl zastřelen. Vražedný útok provedli neznámí útočníci v nočních hodinách v prezidentově soukromé rezidenci.

V předvánočním víkendu od 4. - 6. 12. 2020 proběhl projektový maraton v režii ICWD - Centra pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT. Část týmu pracovala přímo v prostorách stavební fakulty. Přibližně polovina účastníků pracovala přes sdílené virtuální prostředí z různých částí České republiky, ale také ze zahraničí.

Haiti hlásí přes šest tisíc potvrzených případů nákazy virem covid-19 a přes sto úmrtí. Za poslední týden je to 600 nových případů. Mnohem horší je situace v podobně lidnaté Dominikánské republice, kde byla nákaza zjištěna u více než 60 000 osob a nejméně tisíc nakažených nemoci podlehlo.

Milí přátelé,

v třináctém čísle Katolického týdeníku jsem si s opravdovým zájmem přečetl informaci o vrtání studen na vodu na Haiti. Úplně mě vzala fotografie staré Pragy V3S jak se škrábe do kopce a má za sebou návěs s kompresorem. Proč vám to vůbec píšu.

Covid-19 také na Haiti! České studny umožňují prevenci.

Minulý týden byli na Haiti pozitivně testováni první dva lidé s nákazou koronaviru.