Novinky

Novinky jsou krátké zprávy o naší činnosti, ale také o aktuálním dění na Haiti. Obsáhlejší vlastní i převzaté texty si můžete přečíst v rubrice Články o Praga-Haiti. Nejnovější příspěvky se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
Nabízíme záznam živého vysílání z přednášky manažera projektu Praga-Haiti Iva Roškanina a architekta Petra Vacka "This is Haiti". Po sociálních sítích se k nám tímto způsobem připojilo v den konání akce více než sto lidí. Poslechněte si také Vy vyprávění o Haiti, černoších s modrýma očima, vodě i naší činnosti!

„This is Haiti“ je povídání o nejchudší zemi západní polokoule, ve které se mísí prach, špína, věčný smrad pálících se odpadků, chudoba, bída, surová historie, syrová současnost a nejistá budoucnost. Přijďte se s námi setkat 13. února do pražského studia Alta!

Vážení přátelé a podporovatelé projektu Praga-Haiti.

V letošním roce jsme vypravili na Haiti dvě čtyřčlenné mise, které v terénu působily tři měsíce. Naši technici prováděli kontrolu a údržbu třiceti vrtaných studní roztroušených v horách haitského severozápadu.

Frank Boya je nově jedním z členů mise vypravující se na Haiti. Vzhledem k tomu, že se na Haiti narodil, mluví plynule francouzsky a je velmi dobře obeznámen s mentalitou místních, jejich problémy i starostmi. V krátkém rozhovoru jsme se Franka zeptali, proč se rozhodl k misi připojit a co od ní očekává.

Sedmého října odletí na Haiti tým další mise projektu Praga-Haiti. Mise potrvá šest týdnů. Tentokrát se uskuteční v následujícím čtyřčlenném složení - manažer projektu Praga-Haiti a technik Ivo Roškanin, technik Franck Boya (Francie), architekt Petr Vacek a automechanik a zámečník Pavel Langr.

Koupili jsme nový motor do vrtací soupravy. Dieselagregát Hatz 1D81S je špičkový a odolný motor startovaný klikou (nemá elektro vedení, baterii a startér).

Projekt Praga-Haiti se také letos zúčastnil Dnů lidí dobré vůle na Velehradě (4. až 5. července). Na místě byl k dispozici stánek s informačními panely, fotografiemi, brožurami a dalšími předměty k rozebrání. Nechyběly ani různé maličkosti přivezené přímo z Haiti.

Do programu brněnské Noci kostelů se dostala i přednáška o projektu Praga-Haiti. Povede ji manažer projektu Ivo Roškanin v pátek 6. června od 20.40 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně-Tuřanech. Setkejte se s námi!

Voda znamená život. Zní to jako klišé, ale na Haiti je to každodenní realita. Proto pomáháme. Pomozte i vy! 

Mise rozvojového projektu Praga-Haiti se pomalu přehoupla do druhé poloviny. Co má tým za sebou? Co všechno se podařilo vykonat? Připravili jsme pro vás přehlednou infografiku.