Rok 2014 je již v plném proudu a ve své činnosti pokračuje i projekt Praga-Haiti. V minulém týdnu proběhlo v Olomouci pracovní setkání projektového týmu. Více informací o aktuální situaci v projektu sdělil jeho manažer Ivo Roškanin:

„V těchto týdnech dotahujeme vyúčtování grantů z minulého roku a zpracováváme materiály, které jsme z Haiti přivezli. Nové informace, kontakty, fotografie, rozhovory, nabídky na spolupráci, požadavky na výstavbu studní. Oslovujeme dodavatele náhradních dílů pro naše auta a stroje. Pokračují práce a jednání související s podanými a připravovanými žádostmi o finanční podporu od mezinárodních nadací a organizací. Připravujeme též výběrové řízení pro sestavení nového vrtařského týmu.“
 
Plán pro letošní rok v tuto chvíli není zcela jasný, zejména co se týká termínů a počtu lokalit pro nové vrty. „Zatím nemáme vyjádření Minustahu (OSN) k našim grantovým žádostem. V jednání je také partnerství s několika zahraničními organizacemi. Je možné, že jarní mise bude mít také díky tomu časový posun. Ovšem naší aktuální prioritou je vyladit před další misí procesy, které nám umožní lépe předcházet komplikacím a fungovat efektivněji přímo na Haiti. A k tomu je potřeba čas. S nadsázkou by se dalo použít heslo z armády: "přezbrojit a přeskupit",“ vysvětlil manažer Ivo Roškanin.
 
 
PS: Ilustrativní foto: Školáci na Haiti se učí, kde leží země, odkud jim přichází rozvojová pomoc - muži budující studny s pitnou vodou.