Následující zpráva nám přišla v sobotu ráno. Zveřejňujeme ji bez redakčních zásahů, abyste si sami mohli udělat představu o tom, s čím se naši muži aktuálně na Haiti potýkají... Ahoj,

Zítra vyjíždíme v pět ráno na ty těžko dostupné vrty, tak mám z toho trochu obavu. Ty místa a hlavně cesta k nim, to je fakt drsné. Kdyby Bohuš a Filip neříkali, že to půjde, ani bych se tam nevydal. Dnes jsme pracovali skoro do devíti do večera. Dodělali jsme konečně ten vozík a jedeme s ním hned zítra (pro Vás dnes). Máme na něm naložené trubky. Až mám strach, jestli to není zbytečné ho tam brát. Všechno se uvidí, jestli se vůbec dostaneme dolů a taky podle toho, jak to tam půjde.

Pro nás je teď prioritou to tam co nejrychleji sfouknout a jet do relativního bezpečí. Je tam dost nehostinně. Prostě tři hodiny klesáte dolů s náklaďákem po hrozně úzké kamenité cestě, kterou tam udělali Kanaďané. Nic jiného tam nevede. Pod váma hluboké strže, auto místy klouže. No snad popíšu, až se odtamtud dostaneme zpátky.

Dnes se u nás stavovali lidi s MINUSTAHu a tím pádem z OSN. Honza jim popisoval, jak to tady s náma je. Jaké jsou problémy a co kde jsme vyvrtali a jaké máme plány do budoucna. Taky se jich ptal na případnou možnou další spolupráci. Tak odpovídali, že to není problém, ale nic konkrétního. Vypadali jak nějací turisti na výletě. Zajímali se o dění, ale to bylo asi tak všechno.

Tak se mějte tam u nás pěkně. A držte nám palce, ať tu zvládneme, co máme….