Členové uplynulých misí, vrtaři, kteří se na Haiti aktuálně chystají a také zástupci z řad realizátorů projektu - to byla sestava týmu, který se v úterý 15. ledna večer sešel v Brně na pracovní schůzce. Během ní se domlouvaly podrobnosti další, již páté, vrtařské mise. Ta bude trvat již tradičně od začátku února do května letošního roku. Patrik Kutaj z Ostravy jako vrtmistr, Mirek Farkas z Brna jako řidič, automechanik a tlumočník a Tony Peciar z Trnavy jako šéf a hlavní logistik další mise, na kterou se zaměstanci projektu Praga-Haiti vydávají. Vedoucí mise, Tony Peciar, byl v pragováckém dresu na Haiti již loni na jaře, ostatní vrtaři jedou do Karibiku poprvé.

O zkušenosti s vrtáním i osobitém haitském prostředí se s nimi v úterý rozdělili naši zkušení vrtaři z minulých let - Filip Hlásný, Honza Komínek a Marián Hrabec. Mluvilo se o opravách Pragovky i Santany, o Haiťanech, o překvapení, které mohou našincům připravit nevyzpytatelné haitské cesty, o specifickém jídle, počasí a hygienických možnostech, a samozřejmě také o tom nejdůležitějším - jak najít vodu a jak bez problémů vybudovat studny... Kromě pracovních věcí, podpisů smluv a vyprávění zážitků jsme stihli také oslavit 29. narozeniny Tonyho Peciara.

V následujících 20 dnech zbývá připravit všechna zavazadla, technické součástky, které na Haiti potřebujeme dopravit a splnit dalších mnoho malých i větších úkolů, abychom pak mohli tři měsíce sledovat to, jak se našim mužům na Haiti daří.

Tolik úvodní zpráva k misi Jaro ´13, během následujících dní se můžete těšit na další zprávy!