Již pouze několik málo dní a v pořadí šestá mise našich vrtařů se vydá přes polovinu zeměkoule na karibský ostrov Haiti. Tam bude takřka tři měsíce pracovat, aby co nejvíce Haiťanů mělo v místě svého bydliště pitnou vodu. Mise Podzim´13 startuje za čtyři dny, přesně v úterý 07:00.


Čtyři členové mise - čtyři Moraváci
 
Naši vrtaři letí výjimečně z Vídně, kam se přesunou po pondělní schůzce celého realizačního týmu projektu Praga-Haiti, která se uskuteční v Brně. Čtyřčlenný tým – složený tentokrát výhradně z Moraváků - tvoří tři muži a poprvé v historii projektu Praga-Haiti také jedna žena. Logistika a šéfa mise Jana Komínka z Vnorov na Hodonínsku, vrtmistra Patrika Kutaje z Ostravy a automechanika Miroslava Farkase z Brna, doplní Kristýna Lungová z Milotic u Kyjova. Ta bude mít na starosti média (fotografie a zprávy z Karibiku) a také jednání s úřady, partnerskými humanitárními organizacemi, případně zájemci o vybudování studní přímo na Haiti. Sama také uskuteční výzkum kvality vody na severozápadě Haiti, který bude jádrem její diplomové práce.
 
Věnujte nadbytečnou stokorunu pro to, aby Haiťané mohli pít čistou vodu
 
Celou podzimní misi tentokrát financujeme z vlastních zdrojů. Budeme proto rádi za jakýkoliv příspěvek, který na vrtání studní v následujících týdnech pošlete! Přispět je možné zasláním peněz na účet projektu, přihlášením se do Klubu přátel projektu Praga-Haiti, nebo formou DMS.

Podrobné informace o tom, jak je možné přispět, se můžete dočíst na našich webových stránkách.