Naši vrtaři, kteří se chystají na začátku příštího týdne na Haiti, s sebou povezou i peníze ze sbírky Lidé v nouzi, která existuje paralelně k projektu Praga-Haiti. Náš tým s sebou veze zatím 4000 Kč. Ještě do pondělního večera však můžete částku navýšit zasláním peněz na účet sbírky Lidé v nouzi!


Iniciativa Lidé v nouzi vznikla na základě příběhu vozíčkářky jménem Chris
 
Veřejná sbírka s názvem Lidé v nouzi vznikla v rámci projektu Praga-Haiti na jaře roku 2012. Naši pracovníci na Haiti se v chudých osadách na severu země často dostávají do kontaktu s lidmi, kteří jsou skutečně chudí a potřební - nemají co jíst, nemají prostředky na základní léky nebo na to, aby jejich děti chodily do školy. V rozpočtu našeho projektu však není tolik prostředků, abychom mohli pomáhat všem těmto jednotlivým obyvatelům. Proto jsme na základě příběhu záchrany dětí od vozíčkářky jménem Chris založili bankovní účet, na který mohou poslat svůj příspěvek všichni lidé, kteří by chtěli přímo pomoci těm nejchudším, s nimiž se pracovníci našeho projektu na Haiti setkají.
 
Přestože sami potřebujeme na budování studní na Haiti doslova každou korunu, vnímáme, že pomoc lidem, kteří žijí v extrémní chudobě, je svým způsobem naše povinnost. Pokud se chcete zapojit do přímé pomoci těmto lidem a nestihnete poslat svůj příspěvek do odletu naší mise, nevadí! Pokud se na účtu této iniciativy objeví větší suma peněz, naši vrtaři je mohou vybrat přímo na Haiti a rozdat je tam, kde bude potřeba.

Více informací o iniciativě Lidé v nouzi – včetně příběhů lidé, jimž jsme již z vybraných peněz pomohli -  naleznete na našich webových stránkách.
Bankovní účet veřejné sbírky Lidé v nouzi: 2900234848/2010,variabilní symbol: 333.