čtvrtek, 19 březen 2015 10:00

27. František

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Studna se nachází v osadě Soices Moual asi dva kilometry od severního pobřeží departmentu Nord-Ouest. Z větších sídel je poblíž městečko Mare Rouge (jihovýchodním směrem). Osada je na osamělém místě v mírném svahu, daleko od cesty. Abychom k místu mohli dojet s těžkou technikou, museli vesničané vytvořit průsek mezi keři a kaktusy. Blízko studny se nachází původní zdroj vody - asi dvoumetrová šachta, na jejímž dně lidé nabírali vodu z kaluže (viz. foto). Vždy jeden člověk vlezl do šachty, nabíral vodu miskou a přeléval ji do větší nádoby. Vydatnost původního zdroje byla velmi nízká a kvalita vody špatná.

Vrt je hluboký sedm metrů. Má velkou vydatnost a zásobuje vodou celou vesnici. Je osazen ruční pumpou India. Lokalitu nám doporučili jako velmi potřebnou italští misionáři z Mare Rouge.

Výstavbu této studny podpořila částkou 130 000 dárkyně z České republiky, která je členkou Klubu přátel projektu. Studnu se rozhodla pojmenovat František, podle současného papeže, který ji svými činy inspiroval k tomuto dobrému skutku.

Vrtařskou misi, během níž vznikla tato studna, finančně podpořila organizace Food For The Poor.

Další informace

  • Lokalita: Soices Moual (Mare Rouge)
  • GPS: lat: 19.83394, lng: -73.29659
  • Stav: uvedena do provozu 1. 8. 2014
  • Hloubka vrtu: 7 m
Číst 1747 krát Naposledy změněno úterý, 03 prosinec 2019 22:27
Ivo

Galerie Obrázků

Více z této kategorie: « 26. Monika 28. Sonia »