Západní část Haiti zasáhl hurikán Matthew. Hurikán doprovází prudký déšť a vítr o nárazové rychlosti až 215 kilometrů v hodině. Živel připravil o přístřeší tisíce lidí. Podle zmocněnce OSN pro Haiti Mourada Wahby jde o nejhorší katastrofu v nejchudší karibské zemi od zemětřesení v roce 2010.
 
huriccane„Co víme je fakt, že bylo poničeno opravdu mnoho domů. Některé přišly o střechy, zatímco další byly zcela zničeny,“ uvedl podle agentury AP ministr vnitra François Anick Joseph. Haitští činitelé zatím nemají přesné představy, jaké škody Matthew napáchal, jejich sčítání bude probíhat v následujících dnech.

V zemi stále platí některá krizová opatření vyhlášená kvůli hurikánu. Například zůstávají uzavřeny školy, plavidla nesmí vyplouvat na otevřené moře a pobřeží stále lemují protipovodňové barikády. Desetitisíce lidí opustily své domovy. Většina z nich našla přístřeší v nemocnicích, které jsou však přeplněné a nemají dostatečné zásoby vody. „Většina obyvatel Haiti žije po ničivém zemětřesení z roku 2010 stále v nouzových příbytcích, což je činí zranitelnějšími vůči záplavám či sesuvům půdy, které se kvůli prudkému lijáku a větru očekávají,“ napsala Česká tisková kancelář.

Dosud má nejsilnější karibská bouře za poslední léta na svém kontě nejméně jedenáct obětí, z toho pět právě na Haiti a čtyři v Dominikánské republice.