Naši vrtaři během uplynulého pracovního týdne vybudovali další, v pořadí již třetí studnu letošní mise na Haiti. Studna leží v osadě Bassin Hardy a je hluboká 10 metrů.
Studna se nachází mezi políčky na kraji osady Bassin Hardy. Ta leží asi deset kilometrů jihovýchodním směrem od Ti Riviere (směr na Anse Rouge) v nadmořské výšce 250 m n. m. Pro místní obyvatele bude jediným zdrojem vody v místě, kde žijí.
 
Vrtání této studny bylo relativně složité. Z velké části byla vyvrtaná již v půlce července. Vrt se ale sesýpal a vrtaři neměli dostatek ocelových pažících trubek v místě vrtu. Do lokality se však znovu vrátili na začátku srpna a jejich práce byla nyní úspěšná. Opět se tedy ověřilo to, že současná mise je na tom co se vrtání týče velmi dobře a pokud nás znovu nezradí technika, mohli bychom se dočkat v tomto měsíci dalších úspěšných vrtů.
 
Všechny dosavadní vrty naši pracovníci v uplynulých týdnech již zabetonovali, takže na Haiti již v plném provozu slouží tři nové české studny. Jejich kompletní seznam můžete nalézt v našem katalogu studní