Na konci roku 2009 došlo u Pragovky, kterou jsme odeslali do české misie na Haiti, k poruše vstřikování a čerpadla.

Problém vznikl díky podvodu - ředěné naftě, kterou P. Roman nevědomky u jedné čerpací stanice do Pragovky natankoval. Naštěstí se mu podařilo dojet zpět do farnosti. Vracel se s 60ti dětmi na palubě ze školního výletu.

P. Roman a místní řidič se pokoušeli Pragovku již několikrát opravit, také s vydatnou pomocí z ČR, avšak marně. Zkoušeli jsme radit přes e-maily, skype i telefon.

Nakonec jsme se společně rozhodli vyslat na Haiti našeho technika, aby zajistil co nejrychleji zprovoznění auta. Filip Hlásný byl v české misii na Haiti již před půl rokem, když doprovázel příjezd Pragovky do farnosti. Jeho již druhá mise bude mít za cíl nejen opravit náklaďák, ale především seznámit a zaučit místního řidiče se složitějšími opravami na autě. Filip bude také vítaným pomocníkem pro P. Romana na několik týdnů, protože zajistí některé složitější technické práce ve farnosti a okolí.

Pragovka se stala pro farnost důležitým pomocníkem. Jelikož s autem P. Roman dováží rýži a další potraviny, je třeba ji co nejrychleji zprovoznit.

Dalším úkolem technika bude zajistit některé důležité kroky pro zdárné vrtání studní na Haiti.

Předpokládané náklady na druhou misi jsou 50.000,- Kč.