Baie-de-Henne a Citerne Remy - to jsou názvy míst, které od tohoto týdne zdobí nová studna z rukou našich vrtařů. Ti nyní zkoušejí pošesté štěstí ve vesnici Petite-Anse, kde by rádi místním obyvatelům také poskytli zdroj pitné vody. Nová studna v Baie-de-Henne byla potřeba, přestože zde již naši vrtaři jednu vybudovali loni. Podle jejich slov však tato studna kapacitně nedostačovala potřebě Baie-de-Henne, které má více než 1000 obyvatel a mnoho další ke studni chodilo i z přilehlých osad. V Citerne Remy dokončili naši pracovníci studnu, kterou na tomto místě započali již loni, avšak kvůli naplánovanému odletu ji nestačili dokončit. Vyhloubili tedy stávající vrt, nalezli vodu a vybudovali studnu.

Včera a dnes jeli naši muži do Petite-Anse, kde loni i letos neúspěšně vrtali již šestkrát. Znalost místních poměrů a velká potřeba vody pro lidi této vesnici je hlavní motivací našich vrtařů zkusit zde ještě jednou nalézt pramen pitné vody. Musí však pracovat při teplotách často přesahujících 40°C, které v těchto dnech na Haiti panují.

Úspěchy kalí závady na našich vozech

Kromě dobrých zpráv musíme sdělit i jednu ne příliš pozitivní událost, protože se nám jak na terénním autě Santana, tak i na přívěsu pro kompresor zlomila péra, která tlumí nárazy na zdejších zanedbaných komunikacích. To bohužel komplikuje logistické možnosti naší mise. V současnosti pracujeme na rychlém převozu náhradních dílů na Haiti. Budeme rádi, když i v tomto na nás budete myslet a podle možností také pomůžete!