Pro tři české vrtaře z neziskového projektu Praga-Haiti začíná dnes, v pondělí 1. října, jedenáct týdnů tvrdé práce v nevyzpytatelných podmínkách chudého karibského ostrova. Na Haiti však odlétají celkem čtyři muži: Jan Komínek (velitel mise), Jan Dvořáček, Bohumil Šumpela a Filip Hlásný, přičemž pobyt Filipa Hlásného bude pouze čtrnáctidenní - jeho úkolem bude opravit terénní automobil Santana a vyměnit nápravu u nákladního auta Praga V3S, bez nichž vrtaři nemohou studny na Haiti budovat.

Zbylá trojice pak bude v severozápadním regionu Haiti pracovat do poloviny prosince letošního roku. Ve svém plánu mají vybudování 10 studní, které si u českého rozvojového projektu objednalo velitelství stabilizačního programu OSN na Haiti - MINUSTAH. Kromě výstavby nových studní je jejich cílem také kontrola studní, které v oblasti již fungují a předávání vrtařských dovedností několika mužům, kteří se mají stát nejprve pomocníky našich pracovníků, aby jejich práci po několika letech byli schopní vykonávat samostatně.

Vrtařský tým odlétá z pražského ruzyňského letiště 1. října v 15:50 a jeho přílet do hlavního města Haiti Port-au-Prince je plánován na 2. října v 13:30. V nejbližších dnech si budete moci přečíst na našich webových stránkách krátké představení každého z našich vrtařů a také rozhovor o Haiti s Filipem Hlásným, který pracoval na karibském ostrově v rámci našeho projektu již čtyřikrát.

 

Více informací o začínající vrtařské misi se můžete dočíst v Tiskové zprávě ze dne 27. 9. 2012.