V posledních dnech se našim mužům podařilo úspěšně vyhotovit 2 nové vrty – budoucí nové studny. Celkově tak máme již 3 úspěšné vrty během 3 týdnů trvání současné haitské mise. V úterý pracovali naši vrtaři ve vesničce Clinette, kde se jim podařilo navrtat 88 metrů hluboký vrt s vysokou vydatností vody, kterému dali jméno Ivuše. Ve čtvrtek pak nalezli vodu nedaleko městečka Bombardopolis v areálu místní školy, kde vrtali na základě požadavků v rámci grantového projektu. Úspěšně budovanou studnu pojmenovali Renata. Její vznik pak popsali v jedné ze svých zpráv takto:

"Od naší základny bylo místo vzdálené sedm kilometrů, což jsme jeli asi půl hodinu. Zhruba po deváté jsme začali vrtat a v 48 metrech Bohuš narazil na vodu. Pak to šlo celkem narychlo. Dovrtal ještě sedm metrů a začalo se pažit – tentokrát s pomocí hydraulické ruky, což nám trvalo asi 2 hodiny. Na vodu jsme narazili o půl druhé odpoledne, zapaženo bylo kolem čtvrté a po páté hodině jsme odjížděli. Budoucí studna je hluboká 55 metrů. Vrt je celý ve vápenci a vypadá to na vydatný pramen. Voda šla ven celkem rychle..."

Během probíhajícího víkendu vrtají naši pracovníci v Mole st. Nicolas a také stále pracují na opravě našich automobilů. Shánějí a testují také nové pumpy do našich studní. Dovozce, jehož nožní pumpy jsme používali doposud, se z Haiti stáhnul a nyní budeme postupně instalovat do studní ručně ovládané pumpy.