Hurikán, opravy Pragovky, náročná jednání, dva nevydařené vrty a jeden úspěšný! Tak by se dal ve zkratce shrnout uplynulý týden našich vrtařů na Haiti. První dva neúspěchy zaznamenali naši muži v pondělí a ve čtvrtek, kdy se jim dvakrát sesypal vrt. Ve druhém případě ve vrtu málem utopili vrtací korunku, což by byla nemalá finanční ztráta. V sobotu však přišla z Haiti výborná zpráva. Zdařilý vrt v Carenage - voda ve 20 metrech a již čtvrtý úspěch našich mužů během současné mise na Haiti!

Práci jim v těchto dnech podstatně znepříjemňuje hurikán Sandy, který postupuje přes Karibik pobřeží Spojených států. Haiti naštěstí zasáhl pouze okrajově, přesto si v této zemi vyžádal dva mrtvé. V lokalitě, kde pracují naši muži, však bohudíky nešlo o nic nebezpečného, takže naše vrtaře sužoval pouze vytrvalý silný déšť a vítr.

 

Práci střídají jednání s místními

 

O to náročnější jsou občas jednání ohledně proplácení nákladů spojených s vrtáním s místní diecézní charitou, která je jako místní, haitský subjekt příjemcem grantu od velitelství Mise OSN na Haiti (MINUSTAH). Naše působení se také stává stále známější v celém regionu, a tak se naši pracovníci setkávají každý týden s novými prosbami o vyvrtání studní v dalších a dalších lokalitách. Naši muži také dojednávají zakoupení většího množství pump, které se na Haiti přestaly v letošním roce dovážet a tak je bylo složité sehnat na ostrově – abychom je nemuseli objednávat v Evropě. Jakmile budou mít pumpy na severozápadě ostrova, budou moci jednotlivé úspěšné vrty zabetonovat a zhotovit tak plně funkční studny.

 

Tolik krátké shrnutí práce našich vrtařů, které po odpočinkové neděli čeká zítra nové vrtání. A vy se můžete těšit na fotogalerii shrnující první měsíc současné mise, která se na našich webových stránkách objeví v první polovině tohoto týdne.