Velice dobrá zpráva dorazila z Haiti na konci tohoto týdne. Velitelství mise OSN na Haiti, MINUSTAH, se rozhodlo nadále spolupracovat s naším projektem a využívat schopnosti našich vrtařů budovat studny v nepřístupném terénu haitského venkova. I v následujícím roce bude MINUSTAH finančně podporovat naše vrtařské mise. Jedná se o značnou pomoc a také uznání významu naší činnosti, kterou pro Haiťany na severozápadě státu děláme. Poslední týden mise "Podzim ´12"

Dnes v podvečer se vydala čtveřice našich pracovníků na téměř čtyřiadvacetihodinovou cestu zpět do České republiky. Domů si vezou velké zážitky ale hlavně sedm zdařilých vrtů = sedm studní. Na začátku tohoto týdne se jim totiž podařilo dodělat poslední úspěšnou studnu v Ti Riviere. Celkově jsme tedy za 2 roky trvání vrtařských prací na Haiti vybudovali již 22 studní, které jsou zdrojem pitné vody pro cca 20 000 Haiťanů.

Z posledních dnů máme také hlášenou jednu komplikaci, neboť se naše terénní auto Santana stalo zcela nepojízdným. Praskly mu současně tři péra a náš technik Filip odhalil ještě další problémy. Komplikaci to znamenalo pro vrtaře, kteří se museli hodně snažit, aby stihli svoje letadlo v hlavním městě na jihu země. Současně budeme muset před příští misí sehnat náhradní díly a finanční prostředky pro opravu auta, které je pro zdar naší práce na Haiti nepostradatelné.

Více informací o právě končící misi se dozvíte v Tiskové zprávě, kterou vydáme v pondělí dopoledne a také v Newsletteru, který si bude moci přečíst rovněž na začátku příštího týdne.