Zítra (28. února 2013) se v prostorách Husitské teologické fakulty UK v Praze koná mezinárodní vědecká konference s názvem Rozvojová spolupráce a humanitární pomoc. V rámci konference vystoupí se svým dvacetiminutovým příspěvek o rozvojovém projektu Praga-Haiti také jeho manažer Václav Vacek.


Cílem konference, která nese podtitul Klíčové aspekty efektivního partnerství a mezinárodní sociální práce, je mimo jiné sdílet názory z akademického prostředí i z práce přímo v terénu o humanitární a rozvojové pomoci a to zejména v zemích tzv. Třetího světa. Na konferenci se bude hovořit o projektech, které pomáhají v například v Zimbabwe, Mosambiku, Kambodži nebo na Srí Lance.

Václav Vacek představí problematiku Haiti a české pomoci se zajišťováním pitné vody na tomto ostrově v čase 13:50 – 14:10. Vstup na konferenci je volný, takže si jej - i další přednášející - můžete v případě zájmu přijít poslechnout. Více informací naleznete na webových stránkách Husitské teologické fakulty, kde je přiložen i program celé konference.