V uplynulých dnech naši muži na Haiti čekali na zásilku hydromotoru, který cestoval z Evropy na Haiti a který je nezbytný pro vrtání studní. Nicméně nemarnili čas a udělali spoustu užitečných věcí. Přesvědčte se sami...


Oprava studny u La Piere
 
V týdnu spravovali studu u vesnice La Piere, která byla nefunkční. Studna sice není naší výroby, ale zavolali nás místní obyvatelé, jestli bychom jim ji nemohli zprovoznit. Vrtaři rozebrali pumpu a zjistili prasklou tyč, která způsobovala to, že pumpa nasávala pouze vzduch. Po výměně byla studna zase funkční – k velké radosti místních obyvatel i našich mužů na Haiti.
 
Schůzka z vrtaři z USA
O víkendu se pak naši vrtaři setkali s americkými kolegy, kteří v oblasti také pracují. Schůzku popsal současný velitel mise Jan Komínek:

„Dnes jsme měli schůzku s vrtaři z USA. Dopoledne dojeli tři chlapi kolem padesátky k nám do Goinaves a první, co se zeptali bylo, jestli nemáme svářečku. Tak jsme po obědě jim jeli svařit ten jejich stroj. Američtí kolegové měli vrtačku zhruba tak starou, jako byli oni sami! Oproti nim jsme celkem profíci... Teda, oni si myslí zřejmě přesný opak:-). Prostě praví Američané...

Ale schůzka dopadla dobře. Sice nám nic nepřinesla, ale okamžitě nabídli práci našemu technikovi. Oni zde jsou jen na týden a trochu mi to připadalo, jako bych si přijeli nostalgicky zavzpomínat na staré dobré časy, kdy kopali studny rukama.
 
Stále také sleduji tu zásilku s hydromotorem. Teoreticky by měla být na místě v pondělí, ale znáte to – zde na Haiti není nic jisté..."
 
Foto: Naši vrtaři (Miroslav Farkas a Patrik Kutaj) pózují u opravené studny v La Piere.