Napjaté očekávání na příjezd nového hydromotoru, aby vrtaři mohli vyvrtat ještě alespoň jednu studnu, se setkalo pouze s polovičním úspěchem. Hydromotor na začátku minulého týdne dorazil, nicméně nepodařilo se jej hned zprovoznit. Dokonce jsme podezírali výrobce, že poslal jiný tip. Nakonec se jej našim pracovníkům podařilo zdárně na vrtačce vyměnit. Během 12 zbývajících dnů proto můžeme doufat, že přijde ještě jedna dobrá zpráva o nové studni...


Plán na poslední dva týdny
 
Celkem 12 dní čeká ještě na naše vrtaře na Haiti a práce mají více než dost. Minulý týden dělali intenzivní servis doposud vyvrtaných studní. Krátký report z „opravy“ jedné takové studny připsal Jan Komínek:
 
„Ráno jsme jeli opravit studnu u nemocnice. Haiťané nám po příjezdu oznámili, že jsme „málo vrtali“. Sdělali jsme pumpu a změřili vodní sloupec, který byl opravdu jen čtyři metry. Pak jsme ale spočítali tyče a zjistili jsme, že to čerpadlo se té hladiny pouze dotýkalo. Tak jsme tyče prodloužili, tentokrát zespodu, poněvadž to je jen 28 metrů hluboká studna. No a světe div se, tato studna funduje normálně a velice dobře. Všichni byli hned spokojení a pumpovali si vodu. Prostě klasika Haiti..."
 
Naše vrtaře nyní čeká ještě kontrola zbývajících studní a servis a „zazimování“ veškeré naší techniky, tak aby příští mise mohla po svém příjezdu pouze otočit klíčkem a začít vrtat:-)  Zkusí také vyvrtat ještě minimálně jednu studnu. Kromě toho budou mít také několik důležitých pracovních schůzek. Jak píše Jan Komínek:
 
„Čeká nás ještě asi další 3 – 5 schůzek. Jednání na Charitě, v Minustahu a s organizací Help for Haiti, pak servis aut a techniky před naším návratem, opravení všech defektů, uklizení dílny a zabezpečení všeho proti vlhkosti atd.“