Pardubice – Pokud máte rádi letadla, nenechte si ujít Aviatickou pouť, která se již tento víkend uskuteční na letišti v Pardubicích. Letošní ročník však nebude pouze ve znamení rychlých strojů na obloze. U příležitosti 60. výročí zahájení výroby slavných českých nákladních vozů Praga V3S se uskuteční také výstava těchto legendárních Pragovek, které se zúčastní také kopie Pragovky, která jezdí na Haiti pod vlajkou projektu Praga-Haiti.


Na ploše pardubického letiště čeká všechny návštěvníky opravdu pestrý program. Kromě letadel a Pragovek se mohou těšit například na hromadný start horkovzdušných balónů, vyhlídkové lety pro veřejnost nebo divadelní představení v podání historických letadel s názvem Tenkrát na východě. V sobotu mezi 11:30 – 12:30 vystoupí v rámci programu také skupina Čechomor.

Na letišti bude k vidění sbírka 46 Pragovek
 
Návštěvníci se mohou těšit také na celkem 46 Pragovek různých druhů a typů, které organizátoři pro letošní Aviatickou pouť sezvali. Nebude mezi nimi chybět i Pragovka z Haiti – kopie auta, které je nezbytné pro vrtání českých studní v Karibiku. U naší Pragovky také vždy potkáte některého z našich vrtařů...
 
Pokud vás toto téma zajímá, rozhodně si letošní aviatickou pouť nenechte ujít. Více informací, program a ceny vstupenek naleznete na webových stránkách aviatické pouti, kde můžete najít také informace k výstavě Pragovek včetně kompletního seznamu vystavovaných kusů.