„This is Haiti“ je povídání o nejchudší zemi západní polokoule, ve které se mísí prach, špína, věčný smrad pálících se odpadků, chudoba, bída, surová historie, syrová současnost a nejistá budoucnost. Přijďte se s námi setkat 13. února do pražského studia Alta!

This is Haiti prednaskaO každodenních bizardnostech, všudypřítomných kozách, strachu i radosti budou vyprávět Ivo Roškanin a Petr Vacek, kteří někdejší perlu Karibiku navštívili již několikrát díky rozvojovému projektu Praga-Haiti.

Cílem tohoto projektu je pomáhat lidem v jejich vlastní zemi tak, aby neměli důvod ji opustit. Závažnou překážkou v tomto úsilí je však dlouhodobý nedostatek čisté vody. Proto od roku 2009 byly v rámci projektu vyvrtány desítky studní - cenných vodních zdrojů pro desítky tisíc obyvatel.

Přijďte si poslechnout nevšední vyprávění Ivo Roškanina o životě Haiťanů a o zkušenostech z humanitárních misí včetně plánů do budoucna. Petr Vacek vám kromě dobrodružných zážitků přiblíží zdejší architekturu a stavební kulturu. Přijďte se podívat na fotografie a podiskutovat.

Termín: 13. února 2018, 19:00
Místo: Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7 Holešovice