Nové zprávy z Haiti posílají naši vrtaři. Přečtěte si shrnutí jejich práce za poslední týden, včetně jedné významné personální změny, která se v rámci naší mise v uplynulém týdnu udála:


Změna ve vrtařském týmu
 
Bohužel nyní o víkendu se musel kvůli rodinným důvodům z Haiti vrátit neprodleně do Česka náš vrtař Patrik. Na jeho místo zaskočil automechanik Mirek, kterého ještě před odletem Patrik zaučil ve vrtařské práci. Uvidíme, zda se Mirkovi u vrtačky bude dařit – to ukážou následující dny a navrtané metry. Naštěstí máme dva opravdu šikovné haitské pomocníky, kteří už spoustu věcí ovládají sami (Selvendier Stinfil a Jean Beseny Apllys). Ale i tak „držte vrtařům palce…“
 
Funkční studna Amálka
 
Jinak se našim vrtařům podařilo na začátku minulého týdne opravit vrtací soupravu. Poté jsme úspěšně dokončili vrt a zabetonovali studnu Amálku. Je hluboká 7 metrů a má velmi vydatný pramen. Kromě Amálky naši vrtaři opravili také rozbitou studnu v Baie-de-Henne a také studnu svatého Antonínka v téže vesnici.
 
O víkendu pak nový vrtmistr Mirek převezl vrtačku do další vesnice a zahájil vrtání další studny ve velmi komplikované oblasti, kde už jeden nepodařený vrt (80 metrů hluboký) máme. Chceme však dát místním ještě jednu šanci, tak na naše pracovníky můžete myslet, ať se jim v práci zadaří.

PS. Na fotce můžete vidět jednoho obyvatele vesnice Baie-de-Henne, jak drží v ruce obrázek, který v minulosti dostal od jednoho z českých misionářů. To jen krásně dokazuje, jak hluboká je česká stopa na severozápadě Haiti.