Na Haiti byly zveřejněny předběžné výsledky prezidentských voleb. Nejvíce hlasů (32,8 procent) získal Jovenel Moïse, banánový podnikatel z pravicové strany PHTK současného prezidenta Michela Martellyho. Druhý skončil bývalý státní úředník Jude Celestin (25,2 procent). Vzhledem k tomu, že ani jeden z kandidátů nezískal požadovanou většinu hlasů, bude uspořádáno druhé kolo prezidentských voleb. Termín byl stanoven na 27. prosince 2015.

Podle zveřejněných výsledků se hlasování účastnilo přibližně jeden a půl milionu voličů (z celkově registrovných pěti milionů).

Mezi těmi, kdo šel k volbám, byl i spolupracovník projektu Praga-Haiti Woudy Vedrine. Aktuální aituaci na ostrovním státě komentoval slovy: "V ulicích Port au Prince panuje relativní klid. Myslím, že celkově volby konané 25. října svědčí o zralosti haitského lidu. Dokonce můžeme říci, že tyto volby byly nejlepšími volbami od vzniku Konstituce v roce 1987. Hlasování proběhlo dobře a bez podvodů. Někteří demagogové se sice snaží hledáním skulin lidové hlasování překroutit, ale volební hlasovací centrum musí výsledky respektovat a nenechat se ovlivnit snahami poražených."

K úspěchu jednotlivých kandidátů potom Woudy uvedl: "Lid si vybral kandidáta ze strany PHTK, Jovenela Moise, což znamená, že nadále důvěřuje Martellyho způsobu vedení. Jovenela totiž před několika měsíci ještě nikdo neznal. Vše se to událo velmi rychle, Martelly si jej vybral a udělal z něj velmi populárního kandidáta. Je to obdivuhodný rekord ... Oproti tomu Celestin byl již známým kandidátem. Kandidoval při minulých volbách, byl ale obviněn z podvodu a prezidentského úřadu nedosáhl. V tomto roce udělal skutečně působivou mediální kampaň, kterou bychom mohli nazvat "volební show". Nicméně na první místo nestačila."

Prezidentských voleb se na konci října účastnilo celkem 54 kandidátů. Druhé kolo je vypsáno už pouze pro dva finalisty, přičemž ten, který uspěje, nastoupí do úřadu v únoru 2016, kdy současnému prezidentu Martellymu skončí jeho pětileté volební období.