Pod troskami arcibiskupství v Port-au-Prince bylo nalezeno mrtvé tělo mons. Serge Miota, arcibiskupa haitského hlavního města. Zprávy o generálním vikáři mons. Benoitovi chybí.
Agentuře Misna to potvrdil farář katedrály, který zemětřesení o síle 7 stupňů Richterovi škály s epicentrem 15 km od haitského hlavního města přežil, a také tamní apoštolský nuncius mons. Bernardito Auza. Podle posledních informací zemřelo také na sto kněží a seminaristů. 64 letý mions. Miot stál ve vedení arcidiecéze od roku 2008.

Papežská rada Cor Unum apeluje na štědrou a konkrétní pomoc postižené zemi. Cor unum je v kontaktu s Catholic Relief Services, mezinárodní humanitární organizací biskupů USA, která se v této fázi podílí na koordinaci záchraných prací. Její 300 členů s předchozí zkučeností na Haity je již na místě. V činosti je také Caritas Internationalis vedená honduraským kardinálem Oscarem Rodriguezem Maradiagou. Záchrané práce jsou ale velmi obtížné. Otřesy v oblasti stále pokračují a hrozí zřícení dosud stojích budov.

Celý článek: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=12302.