Voda prosakuje do stanu a pod stojany na reflektory se tvoří malé rybníčky, herci sedí u kuchyňského stolu a zvedají nohy před potopou, která není ani trochu fingovaná. Tak vypadá natáčení nejnovějšího haitského televizního seriálu s názvem Pod širým nebem. Seriál se točí v jednom z uprchlických táborů, v nichž našly po ničivém zemětřesení útočiště desetitisíce lidí, píše agentura AP.
Herci se v nejnovější epizodě měli pokoušet upevnit přístřeší před nadcházejícím obdobím dešťů, podmínky při natáčení ale začaly být až příliš realistické, a tak bylo po několika výpadcích proudu nakonec kvůli neustále se zvyšující hladině vody ukončeno. Ztížené podmínky patří k úskalím natáčení v uprchlickém táboře, podle režiséra haitsko-amerického původu Jacquese Roca je to ale jediný způsob, jak oslovit stovky tisíc lidí, které ničivé zemětřesení připravilo o střechu nad hlavou.

Seriál Pod širým nebem pojednává o rodině, která stejně jako 1,5 miliónu dalších lidí zůstala bez domova. V seriálu se mísí komediální, vážnější a výchovné prvky. Scénář je vytvářen souběžně s natáčením, ještě například není známo, zda rodina ztratila při zemětřesení některé své blízké.

Cílem tvůrců je vytvořit obraz běžné středostavovské rodiny, aby ukázali, že lednovým zemětřesením nebyly postiženy pouze nejchudší vrstvy.

Celý článek: http://www.novinky.cz/kultura/201136-sranda-jako-remen-komedialni-serial-v-uprchlickych-taborech-na-haiti.html.