Jako stoupající můžeme označit zájem médií o projekt Praga-Haiti. V uplynulém týdnu hned několik celostátních i regionálních médií informovalo o odletu našich vrtařů na Haiti. Přinášíme stručný přehled jednotlivých reportáží a článků, které se věnovaly vrtání studní na Haiti.


Asi nejvíce ceněným příspěvkem byla reportáž z letiště Václava Havla v Praze, kterou v pondělí 1. října odvysílal Český rozhlas 1 Radiožurnál. Poslechnout si ji můžete v archívu ve Večerním Radiožurnálu od 20:00, reportáž začíná cca 16,5 minuty po začátku vysílací hodiny. Reportáž o začátku naší mise odvysílala také křesťanská televize NOE. Radio Proglas nabídlo v úterý 2. října ve svém ranním hudebně-zpravodajském magazínu živý rozhovor s manažerem projektu Praga-Haiti Václavem Vackem. V sobotu 6. října vyjde o práci našich vrtařů také článek v pardubické regionální příloze MF Dnes.

Důležitým sponzorem současné mise je také společnost Narex z České lípy, která našemu projektu darovala profesionální elektronářadí. Jedná se konkrétně o vrtací šroubováky, víceúčelovou aku-svítilnu a kompletní příslušenství. Zároveň také kontaktovala několik médií, která o našich vrtařích na Haiti, kteří pracují právě s technikou firmy Narex, informovala. Jedná se konkrétně o články v příloze Stavitel zpravodajského portálu ihned.cz, v Technickém týdeníku, v Českolipském deníku a v Rychovském deníku.