Nefungující motor vrtačky. To je hlavní problém naší mise. Motor začal mít problémy během vrtání studny v Jean Rabel. Tím se zahájila takřka třítýdenní anabáze s opravou motoru, která dosud – bohužel neúspěšně – trvá. Naši pracovníci na Haiti i v Česku zkouší všechny možnosti, jak jej co nejrychleji oživit.

Motor se naši vrtaři snažili opravit nejprve svépomocí. Automechanik Marek Domes motor rozebral a bohužel ani po telefonické konzultaci s techniky z ČR se mu jej nepodařilo zprovoznit. Chybí nám potřebné díly na výměnu. Po vyzkoušení všech dostupných servisů jsme se rozhodli pro autorizovaný servis těchto motorů v Dominikánské republice. Avšak neměli jsme platné mezinárodní pojištění pro naše vozy na Haiti. I přes jeho kladné vyřízení nakonec haitští celníci nepustili naše vrtaře přes hranice Dominikánské republiky. Chyběla další povolení.
 
Na dálku jsme zkoušeli také řešení přes výrobce agregátů Hatz v Německu a servisní středisko v Miami. V tomto týdnu nám naši vrtaři psali z Haiti, že použijí imporvizované řešení - použít jako pohon pro vrtačku motor z naší Pragovky. Již takto jeden den zkoušeli s úspěchem vrtat, avšak teprve následující dny vrtání ukáží, zda tato varianta bude funkční. Zatím však můžeme pouze držet našemu týmu palce, aby se s nepříjemnou poruchou vypořádal co nejdříve a mohl nám již brzy poslat informace o nových studnách na Haiti!