Cholera v Baie de Henne je momentálně na ústupu, demonstrace přibývají, ministerstvo financí je konečně za námi!

P. Roman Musil získal léky na choleru od lékařů v Mole Saint Nicolas. Díky nim se daří v misii nakažené obyvatele léčit a již nedošlo k žádným dalším úmrtím.

"Volební kampaně, ale i zatím převážně "poklidné" demonstrace přibývají na intenzitě. Komplikuje se tím už tak složitá doprava, a to zejména v hlavním městě. Časté přesuny do Port au Price jsou pro nás náročné a zaberou hodně času. V pátek a v pondělí jsou navíc zavřeny všechny úřady," referuje Jindřich.

A pokračuje: "Dnes (tj. 25.11.) jsme byli v Port au Prince na ministerstvu financí konečně vyzvednout naše dokumenty (šlo již o několikátý pokus). My, Junia i Steve (naši brokeři) a Marek na telefonu. Na ministerstvu nám řekli, že potřebují ještě jeden Romanův (P. Roman Musil) podpis... Naše nervy byly v tu chvíli na pochodu... Ale zachránil nás Steve - jeli jsme na terminál a Steve tam vyhledal nějaký papír s Romanovým podpisem a udělal kopii. Pak jsme ještě vyzvedli nějaké papíry na celnici a jeli jsme zpět na ministerstvo financí. Pak už to bylo na nich. Trvalo to dlouho, ale ministerstvo financí máme vyřízeno! Takže v uterý terminál v přístavu. Škoda, že jsou teď ty volby - v pátek a v pondělí se zde prostě nepracuje - uřady jsou zavřeny," dodává Jindřich.