Volební komise oznámila oficiální výsledky prezidentských voleb, podle nichž do druhého kola postoupili favorizovaní kandidáti Mirlande Manigatová, sedmdesátiletá univerzitní profesorka, která získala 31% hlasů a Jude Célestin, přítel současného prezidenta a favorit vládnoucích kruhů, který získal 22% hlasů. Po zveřejnění výsledků vypukly v Port-au-Prince násilnosti, k nimž podle agentur přispěl zejména těsný neúspěch populárního muzikanta Michela Martellyho, který skončil pouze o 6 800 hlasů na třetím místě za Célestinem. Martellyho příznivci obviňují vládu z falšování voleb, staví na ulicích barikády a vyvolávají nepokoje.

Vykládání našeho kontejneru

V této nelehké situaci se našim lidem povedl velký úspěch. Získali povolení prozatím vyložit náš kontejner s oběma auty. To se jim úspěšně podařilo, přestože v přístavišti nebyla k dostání standardní těžká technika na vykládání kontejnerů. Mnoho úředníků a techniků z přístavu nevěřícně sledovalo manévr, kdy naši lidé sjeli s nákladním i terénním autem z kontejneru na pevninu pouze za pomoci dřevěných prken.

Nyní je potřeba sehnat již pouze poslední podpis z Ministerstva financí, aby bylo možné s auty odjet z Port-au-Prince. Věříme, že se to povede v nejbližších dnech, situace je však kvůli volebním nepokojům napjatá a nejistá, všude hlídkují ozbrojení policisté a nedoporučuje se vycházet ven.

zdroj: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=685026