Již více než týden pracuje na Haiti zástupce našeho projektu, Filip Hlásný. Vyřizování veškerých povinností a dokumentů ještě stále není u konce, haitské úřady požadují další, nové doklady a situace není zcela přehledná. Díky pomoci našich místních spolupracovníků však věříme, že proces proclení jde správnou cestou a že v několika nějbližších týdnech by se brány přístavu v Port-au-Prince konečně mohly pro naše auta otevřít. Děkujeme za vaši podporu, která je pro nás v těchto dnech velmi důležitá.

Jen pro srovnání, slovenské ministerstvo vnitra vydalo minulý týden zprávu, ve které uvádí, že humanitární pomoc, kterou na Haiti vloni po zemětřesení poslalo, na vyclení v přístavu v Port-au-Prince čeká již devět měsíců a že v celním prostoru v přístavu takto čekají další stovky kontejnerů s pomocí pro Haiťany! V případě našeho projektu tedy nejde o nijak neobvyklou věc, že se proces proclení takto prodlužuje.

Fillip Hlásný se spojil po svém příletu na Haiti s P. Rudolfem, který vystřídal P. Romana Musila v misii Baie-de-Henne. Díky němu získal i ubytování na okraji hlavního města, odkud nyní každý den vyjíždí do přístavu i na jiné úřady vyřizovat dokumenty pro celní správu.