Během adventní veřejné sbírky na podporu projektu Praga-Haiti se v ulicích moravské metropole vybralo přesně 81 483 Kč! Brňané mohli přispět do připravených kasiček v ulicích v centru města ve dnech 2. - 22. prosince 2011.

Sbírky se zúčastnilo celkem 39 dobrovolníků, kteří ve dvojicích stáli u propagačního modelu nákladního auta Praga V3S více než 120 hodin. Dobrovolníci nabízeli kolemjdoucím také fair-trade produkty z Haiti (kávu, rum), které můžete zakoupit také v našem E-shopu. Sponzorem brněnské sbírky byla také společnost SNIP & CO, která umožnila zveřejnění 120 plakátů o sbírce ve vozech MHD za sponzorskou cenu.

Všem dobrovolníkům, kteří s realizací sbírky pomohli a také všem dárcům, kteří přispěli svým dílem do celkové částky 81 483 Kč velmi děkujeme!

Vybrané peníze budou určeny přímo na podporu chystané mise na Haiti. V současné době probíhají intenzivní jednání s naším novým partnerem pro rok 2012 - Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, která sídlí v Bratislavě. Tato instituce se rozhodla finančně podpořit vrtání studní na Haiti.

Více informací o tomto partnerství i o nové misi přineseme v nejbližších dnech.