V pořadí již pátou studnu dnes vyvrtali naši dva pracovníci v horské osadě severně od Baie-de-Henne. Na fotografii vidíte Mariána Hrabce a Antona Peciara před novou studnou ve vesnici Ma Savone. Více informací zveřejňujeme v podobě originální stručné zprávy přímo z Haiti: "Dnes úpěšně dokončená další studna s pitnou vodou - tentokrát v Ma Savone. Hloubka 57 metrů. Opět jsme zhruba 2 500 lidem ulehčili život... Už nebudou muset chodit 5 kilometrů pro vodu do potoka! Těšíme se, že se zítra přesuneme vrtat studny z hor na pobřeží. Konečně po třech týdnech se budeme moci vykoupat v moři a vychutnat si mořskou stravu:-). Pozdravujeme všechny známé, Tony a Marián"

Nové studny webovém portálu haitiwells.com

Nové studny si můžete prohlédnout na interaktivních webových stránkách www.haitiwells.com. Každý týden je aktualizujeme tak, abyste mohli pozorovat místa, kde všude již teče voda díky pomoci z České a Slovenské republiky. Kromě mapy, na které se množí modrá kolečka znázorňující funkční studny, si na tomto webu můžete také prohlédnout fotografie těchto nových studní.

Před studnou v Ma Savone neúspěšný vrt v Clinette

Na začátku tohoto týdne naši vrtaři pracovali nejprve v malé vesnici Clinette. Zde si jim však vrt v hloubce 25 metrů zasypal. Přesto si však Tony a Marián přivezli z Clinette velmi zajímavou zkušenost - jejich vrtání sledovalo mnoho hodin více než 200 nadšených haitských diváků, z nichž mnozí viděli poprvé v životě člověka bíle pleti!