Velikonoční týden strávili naši dva pracovníci - Marián Hrabec a Tony Peciar - v městečku Mole st. Nicolas na faře, kde působí P. Rodolphe Balthazar. Vybudovali zde malou studnu na farní zahradě, spravili porouchané čerpadlo, trochu si odpočinuli a uzdravili několik šrámů, které utržili během posledních pracovních týdnů. V neposlední řadě se setkali s místním arcibiskupem a prožili největší křesťanské svátky v haitském stylu. Setkání s arcibiskupem

Právě setkání s arcibiskupem z Port-de-Paix mons. Pierre-Antoinem Paulem bylo podle Tonyho Peciara velmi silnou zkušeností:

"...Při návštěvě jsme mu představili projekt, na kterém pracujeme. S velkým zaujetím naslouchal tomu, jak vrtáme studny na severozápadě Haiti a vyslovil nám hluboké poděkování a podporu v naší práci. Podotkl také, že vrtání studní s pitnou vodou opravdu ulehčí život tisícům lidí a je to jedna z věcí, kterou místní lidé potřebují ze všeho nejvíc! Na konec našeho setkání nám pro naše další působení udělili biskupské požehnání..." 

Velikonoční pondělí u vrtací soupravy

V pondělí ráno se naši vrtaři vydali z Mole st. Nicolas do vesničky Mare Rouge, kde budují v těchto dnech další studnu. Odtud se v druhé polovině týdne chystají do Ti Riviere. Zde působí malá misie filipínských sester a italského kněze, kteří ve vesničce spravují školu a kostel. Tony Peciar ve svém e-mailu sdělil, že vrtaři doufají, že se jim právě tam studna vybudovat podaří:

"... Je to totiž velmi suchá oblast v horách. Lidé tam nemají žádný zdroj vody, vaří z vody dešťové, která je někdy i více než dva měsíce stará a žijí tam celkově ve velmi těžkých podmínkách..." 

Posledních 20 dní na Haiti

Naši vrtaři dnes začínají posledních 20 dní mise na Haiti. Budeme rádi, když na ně budete myslet a třeba vzpomenete i v modlitbě, aby jejich snaha přinesla i kýžené plody.