V předposledním týdnu pobytu na Haiti se našim vrtařům podařilo vybudovat další studnu na severozápadě Haiti. Přečtěte si zprávu, kterou nám v průběhu týdne Marián a Tony poslali: Po Velikonocích jsme se přesunuli do oblasti Ti Riviere, kde působí dvě filipínské sestry a italský kněz. Je to oblast v horách asi 10 kilometrů od Mare Rouge, začarované místo, kde nepršelo už 3 měsíce. Nejhorší na celé situaci je, že z nedostatku vody a kvůli suchu tam umírají nejen zvířata, ale i lidé. Po třech dnech práce jsme ve vrtu, který měřil 80 metrů, vodu bohužel nenašli. 

Byli jsme z toho velmi smutní, avšak hned druhý den jsme začali vrtat asi o kilometr dále. Tam jsme se stali svědky malého zázraku – v 45 metrech jsme narazili na vodu. Vrt jsme ještě o 15 metrů prohloubili a byli jsme překvapeni jeho vydatností. Ještě ten večer jsme zabetonovali pumpu. Pomáhali nám všichni místní obyvatelé, vozili kamení, svítili reflektorem atd. Bylo vidět, že po vodě opravdu touží a že si cení toho, co pro ně děláme.

Nyní ještě dokončujeme další vrty v oblasti – rádi bychom navrtali vodu ještě v několika lokalitách, ale uvidíme, zda to stihneme, protože času už je málo. V pondělí totiž musíme začít s opravami, servisem a uskladněním strojů, aby se daly při budoucí misi bez problému používat.
Držte nám palce. Těšíme se domů a asi nejvíc na česko-slovenskou kuchyni!!! 
Tony a Marián