Po několika týdnech přišla z Haiti ta nejlepší možná zpráva. Zdařilý vrt s pitnou vodou! Navíc na jednom z nejpotřebnějších míst - v blízkosti sirotčince v Bas Pinal. Více informací se dozvíte z úryvku zprávy, kterou nám naši muži poslali z Haiti. 190 kilometrů jsme jeli 19 hodin

"Hlásíme úspěšný vrt v Bas Pinal, což je místo v horách cca ve výšce 1 100 metrů nad mořem. Jen cesta sem nám trvala dva dny (190 kilometrů jsme jeli 19 hodin čistého času). Vrt je hluboký zhruba 68 metrů, vrtalo se dobře, jen se strašně moc prášilo. Dnes jsme ho vyčistili a zapažili. Zítra do něj nainstalujeme pumpu a zkusíme v oblasti vyvrtat ještě druhý vrt.

Voda pro 38 sirotků

Jinak je to velmi příhodné místo. Jedná se o sirotčinec, který je na odlehlém místě. Žijí v něm ty nejchudší děti, které nemají opravdu nic a nikoho. Je jich 38 a stará se o ně několik žen. Je to asi největší chudoba, kterou jsem na Haiti zatím viděl. Udělali jsme nějaké fotky, ale žádná tu realitu tak nevystihne. A navíc, ty děti si svoji bídu snad ani neuvědomují. 

Ta druhá studna má být pro domov pro seniory, asi o 100 metrů dál. Sice je to blízko, ale je to opodstatněné. Voda je tu potřeba!

Pozdravujte všechny doma, za dva týdny jsme zpátky v Česku!"