Celkem 48 hodin trvala cesta našich vrtařů z Prahy na sever Haiti do Bombardopolis. Tentokrát se neobešla bez několika komplikací, které měly naštěstí dobrý konec. Problémy měli naši vrtaři již v Londýně. Kromě svých osobních věcí cestovali také s pěti plně naloženými kufry materiálu a náhradních dílů. V jednom z nich byl Argipol - 10kg chemické látky v prášku (trochu podobná drogám:-), která se používá při vrtání, aby nedošlo k sesypání půdy. Nepomohly ani bezpečnostní listy v angličtině a Argipol nám sebrali. Celá akce zdržela odlet letadla z Londýna do New Yorku o celou hodinu.

Ani druhý let se neobešel bez zádrhelů. Jak píše Tony Peciar:

"Po hodině letu z New Yorku do Port-au-Prince kapitán oznámil, že se nám pokazilo letadlo a musíme nouzově přistát zpátky v NY. Takže jsme dělali pěkná kolečka ve vzduchu při vypouštění paliva. Na Haiti jsme nakonec dorazili o 6 hodin později druhým letadlem. Nejlepší bylo, že nám jako odškodné dali voucher na jídlo za 12 USD ještě na letišti a potom ve druhém letadle měli všichni možnost bezplatného objednávání pití, včetně alkoholu, takže po hodině letu tancovali všichni Haiťani a dokonce i letušky se přidaly:-)."

Plánek cesty našich vrtaří z New Yorku můžete vidět na přiloženém obrázku. Nyní jsou naši vrtaři již třetí den na severu Haiti a začínají svoji práci servisem našich automobilů a techniky.