Poslední týden byl ve znamení předávání kompetencí v rámci našeho vrtařského týmu. Na Haiti přiletěl Jan Komínek, který vystřídal u pomyslného kormidla našeho týmu Tonyho Peciara, který naopak v sobotu z Haiti odletěl zpět do Evropy. Vrtařský tým čeká ještě celý měsíc práce. Držíme našim pracovníkům palce, aby byla co nejúspěšnější...


Návrat Tonyho Peciara

Celé dva dny trvala cesta našeho vrtaře zpět do České republiky. Letadlo s Tonym Peciarem přistálo na letišti v Praze dnes (pondělí 8. 4.) v 13:30. Tonyho první dojmy z cesty i z práce na Haiti jsou dobré, v následujících dnech ještě dostane prostor na našich webových stránkách, aby své působení na Haiti zhodnotil.

Rozbitý elektromotor

Naše vrtaře v minulém týdnu potkala nepříjemná situace. Během práce se jim porouchal hydromotor na vrtné soupravě (vidíte jej označený na obrázku), bez něhož není možné vrtat. Bohužel na Haiti nelze sehnat takový, jenž by bylo možné použít na naši techniku, proto jsme museli koupit hydromotor v ČR. Jeho plánovaný odlet by měl proběhnout zítra nebo ve středu. Celá výměna (včetně dopravy na Haiti) nás bude stát zhruba 50 000 Kč, avšak věříme, že i tento neplánovaný výdaj bude mít plody v podobě nových studní pro lidi na Haiti.