Začala další mise Praga-Haiti. Náš tým 8. dubna opustil Českou republiku a nyní je již v Baie-de-Henne, rybářské vesnici na severozápadě Haiti.  

Cesta byla trochu náročnější. Potřebovali jsme do letadla dostat 150 kg náhradních dílů. Teplota kolem 35° je nemilosrdná, stejně jako proradní moskyti. Jinak jde vše podle plánu. Hlavním cílem je dokončení oprav provozních závad strojů. Obě nákladní vozidla Praga V3S čeká kompletní revize elektriky, mimo jiné také výměna problematických dynam za nové alternátory. Vrtací souprava dostane nové hydraulické válce pro zdvih lafety a hydraulické hadice. Servis (výměna silentbloků, hadic a filtrů) čeká také kompresor a všechny tři centrály. Když vše půjde podle plánu, už během dubna budeme vrtat další studnu, která bude zároveň testovacím vrtem. Průzkumné vrty provedeme také na naší parcele v Baie-de-Henne, kde pomalu budujeme zázemí pro naše stroje.


Praga Haiti01 Tým, který ještě doplní náš místní technik.

Praga Haiti02
Tři dvacetikilové hydraulické válce vydaly za tři samostatná podpalubní zavazadla, k tomu dvacet kilo součástek a dva alternátory.

Praga Haiti03
Další drobnosti jsme dali do osobních zavazadel.
 
Praga Haiti04Výměna středového hydraulického válce na vrtačce.