Vynikající zpráva přišla dnes v časných ranních hodinách z Haiti. Našim pracovníkům se podařilo navrtat pitnou vodu – budoucí studnu Amálka, která vznikla také díky příspěvku vybranému během Multikulturního týdne v Pardubicích.


První studna podzimní mise
 
úterý 1. října 2013 se našim vrtařům podařilo navrtat první podzimní studnu, kterou jsme pojmenovali Amálka. Studna se nachází v oblasti Madora, která je vzdálená necelých 6 km severně od Mare Rouge. Lidé v této oblasti museli pro pitnou vodu chodit asi hodinu k nejbližší studni. Vodu na koupání si brali v ručně vykopané jámě, kde byla voda velmi znečištěná a také tam plavalo mnoho odpadků. Na místě jsme vyvrtali hned několik vrtů. Nejprve dvoumetrovou díru, která však již nešla prohloubit kvůli ztrácejícímu se tlaku vzduchu. Vedle jsme začali vrtat další vrt, tentokrát již úspěšný s hloubkou 4,5 metru. Na tomto místě je velmi silný pramen.Během vrtání však došlo k malé závadě na stroji, takže vrt budeme ještě prohlubovat v dalších dnech. Nicméně již nyní můžeme slavit vznik nové studny, která z nového vrtu vznikne - její jméno je Amálka.
 
Studna mohla vzniknout zejména díky štědrosti návštěvníků pardubického Multikulturního týdne, který se ve Východočeské metropoli konal letos v květnu. Návštěvníci mezi sebou vybrali více než 70 000 Kč právě na účel postavení studny, pro kterou vymysleli i pohádkové jméno – Amálka.
 
Info
 
Jméno: Amálka
Hloubka: 4, 5 m (budeme ještě prohlubovat)
GPS: Ing: 19.80738   lat: -73.31063
Oblast: Madora (5,7 km od Mare Rouge)