Druhým týdnem pobývá na Haiti tým vrtařů projektu Praga-Haiti. Přímo z místa hlásí již tři opravené studny. Zprovozněný je také terénní automobil Praga-V3S a Grundfos, ponorné čerpadlo, kterým tým měří vydatnost studny. V následujících dnech čeká vrtaře několik jednání, například s pracovníky místní charity nebo biskupem Pierrem Paulem.

mise dorota„Zatím jde vše relativně dobře. Máme zkontrolované skoro všechny studny. Teď už je jasné, že budeme muset vyměnit skoro všechna nožní čerpadla Vergnet za ruční čerpací systém India,“ popsal z Haiti manažer projektu Ivo Roškanin. Podle něj tým dosud zprovoznil tři studny. Všechny se nacházejí v blízkosti města Bombardopolis - studna Dorota je zbudována v areálu katolické základní školy. Přístupná je také veřejnosti. Podobně studna Jana, která se nachází nedaleko místního domova pro seniory. Studna Třetí den je umístěna ve vesničce Sou-pont.

V terénu je s vrtařským týmem také jeden z místních - Jean Applyrs - který již s projektem Praga-Haiti absolvoval několik misí. Za svou práci dostává stálý plat.