Ve čtvrtek od 20:00 odstartovala v olomouckém U-klubu benefiční akce na podporu Haiti, pod názvem VIVA LA CHRISTIAN PARTY. Nebyla to první akce, jenž se snaží podpořit projekt Praga-Haiti.
Akce se uskutečnila v nejstarším studentském klubu v Olomouci, jenž je v blízkosti vysokoškolských kolejí. Večerem provázela Monika Petrová a o hudební koktejly se postaral DJ Chosé (moderátoři křesťanské hitparády na TV Noe).

Kromě hudebních lahůdek byl na programu i dva krátké kulturní programy, které následovaly až po zahájení akce a hudebním rozjezdu. V první části se představila činnost Vysokoškolského katolického hnutí v Olomouci a pak jsme se telefonicky spojili s hercem Josefem Pejchalem, který přislíbil účast, ale z důvodů prodlouženého natáčení, v den konání akce, se nemohl osobně dostavit. Vyřídil srdečný pozdrav všem účastníkům a dodal, že kdyby mohl být přítomen, tak by to určitě na parketě pořádně rozjel.

Poté se opět zaplnil parket a následovala další hudební sada. V druhé části byly představeny projekty realizované na Haiti skrz arcidiecézní charitu Olomouc spolu s dalšími partnery. Účastníci poslali společně dárcovskou SMS na podporu HAITI. Následovalo veselé hudební seskupení, které mělo velmi silný dojem. Pak se všichni pustili do tanečního rytmu, který posléze přerušila soutěž pro páry, které se snažili zatančit nejlepší haitský tanec, za znění haitských písní. Vítězové byli odměněni.

 
Blížila se půlnoc, na kterou se většina aktérů těšila, neboť se losovali výherní vstupenky. Cen bylo opravdu hodně, např. CD, DVD, deštníky, knížky, praktické věci do školy apod. to vše díky partnerům, jenž věnovali ceny. Rozdávaly se také plakáty VIVA LA CHRISTIAN PARTY, které podepsala moderátorka Monikou Petrovou a DJ Chosé.

Jako bonus jsme obdarovali osm majitelů, jenž získali nádherné fotografie z Haiti, které si mohou třeba zarámovat a někde vyvěsit. Potom se opět rozezněla U-klubem skvělá hudba a obecenstvo zaplnilo parket.

Akce se zúčastnilo přes 200 převážně mladých lidí. Částka z akce na projekt Voda pro Haiti činí 5095,- Kč.