Novinky

Novinky jsou krátké zprávy o naší činnosti, ale také o aktuálním dění na Haiti. Obsáhlejší vlastní i převzaté texty si můžete přečíst v rubrice Články o Praga-Haiti. Nejnovější příspěvky se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
V předvánočním víkendu od 4. - 6. 12. 2020 proběhl projektový maraton v režii ICWD - Centra pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT. Část týmu pracovala přímo v prostorách stavební fakulty. Přibližně polovina účastníků pracovala přes sdílené virtuální prostředí z různých částí České republiky, ale také ze zahraničí.

Haiti hlásí přes šest tisíc potvrzených případů nákazy virem covid-19 a přes sto úmrtí. Za poslední týden je to 600 nových případů. Mnohem horší je situace v podobně lidnaté Dominikánské republice, kde byla nákaza zjištěna u více než 60 000 osob a nejméně tisíc nakažených nemoci podlehlo.

Milí přátelé,

v třináctém čísle Katolického týdeníku jsem si s opravdovým zájmem přečetl informaci o vrtání studen na vodu na Haiti. Úplně mě vzala fotografie staré Pragy V3S jak se škrábe do kopce a má za sebou návěs s kompresorem. Proč vám to vůbec píšu.

Covid-19 také na Haiti! České studny umožňují prevenci.

Minulý týden byli na Haiti pozitivně testováni první dva lidé s nákazou koronaviru.

Prohlédněte si nový newsletter shrnující letošní události v naší rozvojové misi. Podrobně se věnujeme situaci na Haiti, odkazujeme na naše tematické články o základně v Baie-de-Henne, stavbě vodovodu, našem týmu, údržbě strojů a o našich studnách.

Newsletter Praga-Haiti 12/2019 je k dispozici zde.
Praga-Haiti bude 10. 10. 2019 na MashUpu v Brně. Pokud máte rádi inovativní projekty, přijďte se podívat na deset krátkých prezentací od 19.30 do Impact Hubu (Praga-Haiti a dalších devět).

Ahoj! Sdílíme s vámi slíbené video z jarní mise. Jde o sestřih z vrtání studny v Saint Louis du Nord. Je doplněn titulkami a malým bonusem na konci :).

Skočila další mise Praga-Haiti. Na Haiti zůstává v operačním stavu pouze náš servisní tým složený z místních pracovníků. Podívejte se na fotky z druhé části mise. Závěr mise byl trochu dramatický.

Podívejte se na nové video ze záchranné akce - vytahování zaseknutých kolon.

V roce 2014 probíhalo komplikované vrtání na náhorní plošině v osadě Soupran. Vrt se sesýpal, kladivo se zasekávalo. V kritickou chvíli navíc odešel dieselagregát vrtačky. Měl za sebou přes sto vrtů v náročném prostředí. Přišli jsme o hlavní kolonu s kladivem a korunkou a také záchrannou kolonu.